Kraków, 2-3 czerwca 2012 r.

W pierwszy weekend czerwca do Krakowa już po raz dwunasty zawita Wielka Parada Smoków. Organizowana od roku 2000 przez Teatr Lalki, Maski i Aktora Groteska Wielka Parada Smoków, z kameralnej imprezy, w ciągu kilku lat przerodziła się w wielkie wydarzenie, na które ściągają tłumy miłośników smoków z całej Polski i Europy.
Inspiracji do tegorocznej edycji Wielkiej Parady Smoków poszukujemy w kulturach krajów sąsiadujących z Polską. Wierzymy, że dzięki wydarzeniom planowanym w ramach smoczego święta przybliżymy mieszkańcom Polski i turystom kulturę krajów ościennych. Poznajcie razem z nami najwybitniejszych kompozytorów niemieckich, najciekawsze elementy kultury ludowej Białorusi, cerkiewną architekturę z Ukrainy, baśnie czeskie, słowackie krajobrazy czy litewskie dziedzictwo narodowe…
ELEMENTY PROGRAMU

Smoczy weekend rozpocznie Smoczy Piknik Rodzinny. Przez dwa dni, na Bulwarach Wiślanych w okolicach Smoczej Jamy zaprezentujemy niezliczone atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W sobotni wieczór, odbędzie się zapierające dech w piersiach, Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle, podczas którego gigantyczne, unoszące się w powietrzu smoki zatańczą przy muzyce, sztucznych ogniach, dymach i laserach.

W niedzielę, w samo południe, przez centrum Krakowa przemaszeruje barwny korowód Wielkiej Parady Smoków, Rycerzy i Dam Dworu, w której weźmie udział ponad 2000 dzieci. Towarzyszyć im będę artyści: muzycy, szczudlarze, tancerze i żonglerzy. Spośród prawie 40 smoków wybierzemy Najpiękniejszego Smoka Parady 2012.

Zapraszamy wszystkich miłośników smoków na jedyny w Polsce, pełen atrakcji smoczy weekend!

źródło: http://paradasmokow.pl/

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *